Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
foteliki dziecięcy z Jimny
wojtekmann 
świeżak

Wysłany: 2016-03-14, 10:20   foteliki dziecięcy z Jimny

Witam wszystkich forumowiczów.

Posiadaczem Jimny jeszcze nie jestem, ale z dużym zainteresowaniem przyglądam się autku i szukam.
Zakładam wątek, ponieważ nie znalazłem informacji na ten temat, a jeśli gdzieś jest, to proszę o przekierowanie.
Czy ktoś z was miał dylemat dotyczący wożenia dzieciaków w fotelikach w Jimny na tylnej kanapie?
Na 4x4 choruję już od dawna... swego czasu jeździłem UAZem (z przyczyn ekonomiczych musiałem się go pozbyć), teraz postanowiłem powrócić na bezdroża.
Nie chcę SUVów, wybitnie mi odpowiada surowy charakter Jimnego, dwa sztywne mosty, reduktor, dołączany napęd...
Jedynym dylematem jest wożenie dzieciaków. Jimny będzie drugim samochodem, ale używanym codziennie do pracy i do wożenia dzieciaków do przedszkola.
Moim zdaniem w zwykłych fotelikach nie ma mowy o posadzeniu dwójki na tylnej kanapie :-( ale może ktoś z was podpowie mi jakieś rozwiązanie.

pozdrawiam

tomasolej 
świeżak

Wysłany: 2016-03-22, 10:17   

Spokojnie mieści się fotelik z tyłu, ale. wg. mnie taki tyłem do kierunku jazdy jest lepszy - sam tak jeździłem, a dziecko wkładałem i zapinałem przez bagażnik :), do tego bezpieczniejszy. Taki do jazdy przodem to zabawa z przesuwaniem foteli. Nie wiem dlaczego uważasz że nie zmieszczą się dwa foteliki? Mój fotelik nie wystawał poza obrys siedzenia, drugie siedzenie zresztą było stale złożone bo na nim jeździł pies (labrador). Przy dwóch fotelikach tyłem do kierunku jazdy, i obsłudze bagażnika, nie ma problemu, jest całkiem wygodnie. Wózek mieści się złożony między oparciem foteli a tylną klapą. Generalnie nie było problemu żeby zapakować siebie, Żonę, Córkę w foteliku tyłem do kierunku jazdy, psa, wózek, i jeszcze jakąś torbę z gratami dziecka albo naszymi.
Jak byś był na śląsku to weź foteliki to przypasujemy :)

wojtekmann 
świeżak

Wysłany: 2016-03-22, 13:48   

Pojechałem do salonu i wsadziłem foteliki.
Córa ma 2,5 roku, więc za duża na fotelik tyłem i za mała na fotelik w którym zapina się pasami samochodowymi.
Krawędź fotelika dotyka fotela kierowcy - nie ma miejsca na nogi, chyba że założy mi na głowę :-)
Chwilowo mógłbym sprawę załatwić wożąc ją za fotelem pasażera ale od września jej brat dołączy do nas. więc i tak któreś będzie musiało jeździć za mną.

pozdro

Odpowiedz do tematu