Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Sprężyny do Jimny
bossmen 
świeżak

Wysłany: 2018-03-01, 08:18   Sprężyny do Jimny

Witam wszystkich na forum :)
Jako nowy na forum wypadało by sie przywitać ale nie znalazłem tematu do powitania więc piszę tutaj ,zaczynam przygode z Jimny przesiadając się z krótkiego Kia Sportage i tu moje pytanie,od czego pasują sprężyny żeby zrobić lift 2 ,dystanse do amortyzatorów już znalazłem co do sprężyn nie moge nic znaleźć,tylko proszę od razu nie pisać że to będzie złe itp.bo to auto będzie jeździć 80% w terenie,potrzebuje tylko informacji od czego będą optymalne żeby auto stało wyżej.
Pozdrawiam.

Arek2828_2A 
świeżak
Arek28

Wysłany: 2018-03-02, 12:26   

Witam kolego ponoć o mercedesa dokładnie musisz poszukać model ale zdania są podzielone na str. samurai jest wszystko focus felicja a tu cienko :(
Ostatnio zmieniony przez Arek2828_2A 2018-03-02, 22:40, w całości zmieniany 1 raz  

bossmen 
świeżak

Wysłany: 2018-03-02, 20:39   

No właśnie coś martwe to forum.... wydaje mi się że z merca są grubsze a co za tym idzie twardsze,czytałem też że przednie sprężyny zakładają na tył z tym że średnica jest troche inna więc nie wiem jak to pasuje.

Arek2828_2A 
świeżak
Arek28

Wysłany: 2018-03-11, 08:38   

http://www.forum.klubsuzu...w=unread#unread

bossmen 
świeżak

Wysłany: 2018-03-14, 22:28   

Arek2828_2A napisał/a:
http://www.forum.klubsuzuki.pl/viewtopic.php?f=45&t=1139&view=unread#unread

Czytałem.... ale po głębszych poszukiwaniach zastosowałem inne sprężyny.

Arek2828_2A 
świeżak
Arek28

Wysłany: 2018-03-16, 16:53   

No to się podziel z kolegami wiedzą i doświadczeniami :)

bossmen 
świeżak

Wysłany: 2018-03-19, 22:11   

Zastosowałem wszystkie 4 sprężyny od Łady Samary (tylne) bo najbardziej były zbliżone wymiarami a w szczególności grubością zwoju, a dokładniej długość 420mm ,średnica zewnętrzna 115mm, grubość zwoju 11mm, z czego do przodu skróciłem sprężyny o 1/2 zwoju a z tyłu 1i1/2 zwoju. Amortyzatory tylne przedłużyłem znanym sposobem (pół godziny roboty) przednie amortyzatory kupione nowe od żuka i wbrew różnym opiniom działają rewelacyjnie między innymi dlatego że są dwustronnego działania,wymagały jedynie wymiany dolnej tulejki bo jest inne mocowanie, byłem w sobote na testach i jestem zadowolony,pomimo podniesienia zawieszenia o 3 cale prowadzi sie bardzo dobrze.

Dibo83 
świeżak

Wysłany: 2018-04-13, 11:08   

Amory od Żuka miałeś przednie czy tylne? Musiałeś robić przewody hamulcowe? ogólnie planuję zrobić lift budy 2'' i lift zawieszenia 2'' i pytanie czy muszę wymienić przewody hamulcowe i robić coś z wałem czy przejdzie? Lift zawieszenia zrobiłbym takim sposobem jak Ty rozpracowałeś.

bossmen 
świeżak

Wysłany: 2018-04-13, 20:21   

Amortyzatory do przodu założyłem przednie od żuka z tym że trzeba zmienić dolną tulejkę bo jest inna,ja zrobiłem lift 6-7cm i jedyną przeróbką z przewodami to na tylnym moście przedłużyłem mocowanie przewodu,jeżeli będziesz jeszcze robić lift budy to przewody będziesz musiał przedłużyć.

conti 
świeżak
conti

Wysłany: 2019-01-13, 23:29   

witam
Kolego masz fotki jimniaka na sprężynach od samary ?

Arek2828_2A 
świeżak
Arek28

Wysłany: 2019-01-28, 21:10   

Sprężyny tył z focus mk1 do przodu BMW 5 na tył amortyzatory grand cherokee-rancho .lift3" ja tak mam i jest super nie pamiętam w których teraz ale przyciąć trzeba pół zwoju. Żeby nie było kolorowo to zastosowałem wahacze do liftu bo koła stały lekko do środka. Jimny prowadzi się bardzo dobrze nawet bez amortyzatora skrętu.dla zainteresowanych mogę poszukać kodów amortyzatorów.
£

Dibo83 
świeżak

Wysłany: 2019-03-05, 22:21   

Witam. Sprezyny lada kupione, amorki przod kupione. Z czego dobrac amorki na tyl? Nie chce robic na przedluzkach, chcialbym wykorzystac wieksza mozliwosc wykrzyzu

[ Dodano: 2019-04-18, 01:37 ]
Lift zrobiony. Przod sprezyny samara przyciete pol zwoju i amory przednie zuk. Tyl samara obciete poltora zwoju, amory od lublina przod, pasuja, trzeba tylko jedna tulejke zredukowac. Tyl ogolnie siedzi mi wyzej niz przod. Chyba kupie jeszcze jedne sprezyny i nie bede przycinal. Z tym ze wczesniej zaloze dystanse na waly i wymienie przewody hamulcowe

[ Dodano: 2019-04-18, 01:38 ]
Lift zrobiony. Przod sprezyny samara przyciete pol zwoju i amory przednie zuk. Tyl samara obciete poltora zwoju, amory od lublina przod, pasuja, trzeba tylko jedna tulejke zredukowac. Tyl ogolnie siedzi mi wyzej niz przod. Chyba kupie jeszcze jedne sprezyny i nie bede przycinal. Z tym ze wczesniej zaloze dystanse na waly i wymienie przewody hamulcowe

damianz 
nowicjusz

Wysłany: 2019-05-12, 10:22   

I co kupiłeś? Jakie ostatecznie? Pytam, bo też potrzebuję.

rafal 
nowicjusz

Wysłany: 2019-05-14, 12:10   

Widziałem, że niektórzy wystawiają używane, ale moim zdaniem, to kiepski pomysł. No chyba, że pochodzą z powypadkowych samochodów, co do których została stwierdzona np szkoda całkowita. Wiele części można wyciągnąć i użyć w innym pojeździe.

Akurat na tym elemencie nie warto przesadnie oszczędzać, bo cena idzie ściśle w parze z jakością.
Tego rodzaju części znajdziesz w pierwszej kolejności w hurtowniach motoryzacyjnych - np tutaj: https://motoszef.pl/

Odpowiedz do tematu