Poprzedni temat «» Następny temat
Autor Wiadomość
Opony terenowe do jimnego
damian23415 
świeżak

Wysłany: 2021-02-11, 07:26   Opony terenowe do jimnego

Witam,
Planuję zakup opon terenowych do mojego jimnego (1,3 2000r). Samochód służy mi głównie do wyjazdu na polowania. Teren bywa różny zdarza się duże błoto, ale zazwyczaj są to zwykłe polne drogi. Dużo również przemieszczam się drogami asfaltowymi. Stąd decyzja na zakup opon AT. Standardowy rozmiar do tego samochodu to 205/70 r15 i taki też zdecydowałem się zakupić, bo nie mam pewności czy aby na pewno bez żadnych modyfikacji wejdą szersze np. 215/75 r15. Do tej pory jeżdżę kilka dobrych lat na zwykłych zimówkach general snow Grabber.
Do tej pory brałem pod uwagę te modele opon:
- General Grabber AT3,
- Cooper AT3 Sport 2,
- Cooper Discoverer A/T3 Sport
- Goodyear Wrangler ADV
Zastanawiałem się jeszcze nad BFGoodrich KO2 lecz tutaj pierwsza sprawa to nie ma w rozmiarze 205/70 a kolejna to dosyć drogie takie oponki.
Może macie jakieś inne porpozycje lub ktoś z was posiada dany model i coś o nim powie więcej.

Pozdrawiam

morkwa 
świeżak

Wysłany: 2021-02-12, 19:12   

Miałem BFGoodrich KO2 przez 5lat. Pierwsze dwa lata zachowywały się całkiem dobrze, ostatni rok nawet na suchym asfalcie się ślizgały. Opony ciężkie i pancerne, ani jednego kapcia, ok 75tkm i zostało ok 4mm bieżnika. Teraz mam General Grabber AT3, lżejsze, raczej delikatniejsze, na asfalcie o niebo lepiej (fakt że są nowe) ale w terenie w koleinach zauważalnie trudniej się wyskrobać. Ciekaw jestem jak się spisują zimą i w terenie Discoverer AT, też brałem pod uwagę.

Odpowiedz do tematu