Czasami Twój Suzuki Grand Vitara ma problem z układem zapłonowym. Czasami jest to spowodowane wadliwym działaniem przełącznika, ale czasami może to być wina części elektronicznej. Przyjrzyjmy się więc szybko, jak naprawić ten problem.

Sprawdź przełącznik

Pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, jest sprawdzenie przełącznika zapłonu. W przypadku, gdy przełącznik jest uszkodzony lub stracił swoją funkcjonalność, wtedy cały proces naprawy będzie dość trudny. Tak więc, pierwszym krokiem jest sprawdzenie wyłącznika zapłonu.

Jeśli przełącznik nie działa prawidłowo, to należy go wymienić. Wymienny przełącznik można łatwo znaleźć w lokalnym salonie Suzuki. Wystarczy poprosić o nowy przełącznik, a następnie przejść do następnego kroku.

Wymień bezpiecznik

Czasami przyczyną problemów z zapłonem jest również bezpiecznik. Jeśli bezpiecznik jest uszkodzony, należy go wymienić. Jeśli nie jesteś pewien, to zabierz go do profesjonalisty.

Sprawdź akumulator

Następnym krokiem jest sprawdzenie akumulatora. Istnieją dwa rodzaje akumulatorów, jeden to akumulator kwasowo-ołowiowy, a drugi to akumulator głębokiego cyklu. Sprawdź swoje Suzuki i dowiedz się, który z nich używasz.

W przypadku, gdy akumulator jest martwy, należy go wymienić. Jeśli nie jesteś pewien, to zabierz go do profesjonalisty.

Wymień cewkę

Ostatnim krokiem jest wymiana cewki. Cewka jest bardzo ważną częścią układu zapłonowego. W przypadku uszkodzenia cewki, zapłon nie będzie działał.

Tak więc w przypadku, cewka jest uszkodzona, wtedy trzeba ją wymienić. Jeśli nie wiesz, to możesz zabrać go do profesjonalisty.

Wnioski:

Wyżej wymienione kroki są podstawowymi krokami do naprawy problemu z zapłonem w Suzuki Grand Vitara. Ale, jeśli problem nadal utrzymuje się, wtedy można również skontaktować się z mechanikiem.