Suzuki Jimny to najtańszy model na świecie. W rzeczywistości jest to najtańszy model, jaki został wyprodukowany przez jakiegokolwiek japońskiego producenta samochodów. Samochód ten zyskał ogromną popularność na całym świecie ze względu na swoją przystępność i wydajność paliwową. Pojazd ten jest uważany za najmniejszego SUV-a na świecie i jest produkowany przez znanego japońskiego producenta samochodów, Suzuki.

Jest to pojazd o niewielkich rozmiarach i jest w stanie przewieźć pięciu pasażerów. Jego silnik jest 1,6 litra czterocylindrowy silnik benzynowy, który jest w stanie wyprodukować 85bhp i 110nm moment obrotowy. Jest to bardzo ekonomiczny i paliwooszczędny pojazd i jest w stanie zapewnić Państwu doskonałą wydajność.

Jego stylizacja zewnętrzna jest podobna do Fiata Punto. Przednia część ma typowy projekt SUV i ma wybitny grill i reflektory. Posiada również duże wloty powietrza po bokach pojazdu. Jego struktura nadwozia jest wzmocniona i posiada niezależny układ zawieszenia.

Wnętrze jest proste i funkcjonalne i jest wyposażone w wiele przydatnych funkcji. Wygodnie się w nim siedzi i ma przestronną kabinę. Fotele są wygodne i jest regulowana kierownica. Przestrzeń bagażnika jest dość duża i może pomieścić maksymalnie 1,550 stóp sześciennych.

Silnik i osiągi:

Silnik to 1,6 litrowy czterocylindrowy silnik benzynowy, który jest w stanie wyprodukować 85bhp i 110nm momentu obrotowego. System transmisji jest sześć prędkość ręcznej skrzyni biegów i jest to najważniejszy aspekt tego pojazdu. Ten system pomaga w dawaniu kierowcy gładkie i wygodne doświadczenie jazdy.

Jest w stanie osiągnąć maksymalną prędkość 140kmph i ma czas od 0 do 100 kmph 11,5 sekundy. Ma wydajność paliwową 18kmpl i ma wydajność paliwową miasta 15,4kmpl. Jest dość mocny i na pewno spodoba się kierowcom.

Wnioski:

Suzuki Jimny jest najtańszym modelem na świecie i jest to najtańszy model, który został wyprodukowany przez jakiegokolwiek japońskiego producenta samochodów. Jest to również najbardziej przystępny SUV i jest dostępny we wszystkich częściach świata. Jest to bardzo ekonomiczny pojazd i jest w stanie zaspokoić podstawowe potrzeby.