Jimny to jeden z najlepszych samochodów kompaktowych, które są dostępne na rynku. Pierwsza generacja Jimny została uruchomiona w 1970 roku i służyła japońskiemu rynkowi przez ponad 40 lat. A druga generacja Jimny została uruchomiona w 2003 roku i stała się bestsellerem na rynku japońskim.

Teraz nadchodzi trzecia generacja Jimny, która jest największą zmianą w jego historii. Tym razem Suzuki postanowiło całkowicie zmienić wygląd tego samochodu i wywarło ogromny wpływ na branżę. Jakie są więc zmiany w tym Jimnym?

1. Wygląd

Wygląd tego nowego Jimny jest bardzo prosty i elegancki, a inspirowany jest koncepcją samochodu sportowego. Nie ma innych zmian w wyglądzie tego samochodu, ale wygląd tego samochodu jest bardzo atrakcyjny. Przód samochodu jest połączeniem reflektora i kraty, a tył tego samochodu jest połączeniem tylnego światła i spojlera.

2. Silnik

Silnik tego Jimny jest 3-cylindrowy, turbodoładowany i bezpośredni wtrysk 1,0-litrowy silnik benzynowy. Silnik ten produkuje 95 KM przy 7000 obr/min i 110 Nm momentu obrotowego przy 4750 obr/min. Silnik tego samochodu jest połączony z 5-biegową manualną skrzynią biegów.

3. Wygląd zewnętrzny

Ten Jimny otrzymał nowy wygląd zewnętrzny i jest zupełnie inny od poprzedniego Jimny. Nowe nadwozie tego samochodu jest wykonane z tworzywa sztucznego i jest dostępne w trzech różnych kolorach: czarnym, białym i srebrnym.

4. Wnętrze

Wewnątrz samochodu jest wyposażony w najnowsze technologie i funkcje, takie jak łączność Bluetooth, wspomaganie kierownicy, klimatyzacja, USB i system stereo. Wnętrze tego Jimny jest bardzo przestronne i wygodne, i jest to jeden z najlepiej sprzedających się samochodów kompaktowych na rynku japońskim.

6. Wnioski

Ten nowy Jimny jest dobrym kompaktowym samochodem i jest to idealny samochód dla rodziny. Jeśli szukasz najlepszego samochodu kompaktowego, to ten Jimny jest właściwym wyborem. Więc, nie czekaj i przejdź do tego nowego Jimny.